Artykuły

bonhoeffer_wang-yi

Pomyśl o Stalinie i Hitlerze, a nie o Mao Zedongu

Chrześcijańscy przywódcy na całym świecie są zachęcani do złożenia swych podpisów pod deklaracją chińskich pastorów, kontestujących antyreligijną politykę władz Chińskiej Republiki Ludowej.

Szczyt Korea Płn. – Korea Płd. i Deklaracja z Panmundżom: Poczekajmy na głos północnokoreańskich chrześcijan

Według pastora Erica Foley'a, dyrektora naszej partnerskiej misji Voice of the Martyrs Korea, pełna, miarodajna i nieodwracalna denuklearyzacja nie jest pokojem, o który chrześcijanie z Korei Płn. polecili nam się modlić. Według nich zasadniczym problemem ich kraju jest narodowa niewola i uległość wobec zła. Broń nuklearna jest jedynie jego symptomem, a prawdziwym jego źródłem jest przedefiniowanie przez północnokoreański rząd pojęcia człowieka – nie jako kogoś stworzonego na obraz Boga, ale raczej kogoś użytecznego i lojalnego wobec rodziny Kimów.

George-Saadeh
· Autonomia Palestyńska

Palestyński ojciec, który stracił córkę: „Nie bądź pro-palestyński albo pro-izraelski, bądź za sprawiedliwością”.

Palestyński ojciec, którego 12-letnia córka została zastrzelona 15 lat temu przez izraelskich żołnierzy, mówi o trwającym konflikcie i decyzji przebaczenia zabójcom swego dziecka.

· Nigeria

Ataki koczowników z ludu Fulbe w Nigerii w oczach chrześcijańskiej wdowy i ojca, któremu zabito dzieci

Muzułmańscy koczownicy z ludu Fulbe przeprowadzają coraz liczniejsze i krwawsze ataki na chrześcijańskie wioski w środkowej Nigerii. Zamordowali w tym roku więcej ludzi niż bojówkarze z Boko Haram. O jednym z takich ataków opowiada ojciec, któremu zabito trzech synów oraz matka dziewięciorga dzieci, której Fulbe zamordowali męża.

wwm-silhouette-of-woman-Ashgabat-Turkmenistan-mini

Kobieta z Azji Środkowej pobita w ciąży, boi się, że straci dziecko – za to, że jest chrześcijanką

Sameda była kiedyś żoną Rashida, dobrego, poważnego, pracowitego młodzieńca; właśnie to jej się w nim podobało. I choć Rashid był muzułmaninem, a ona została chrześcijanką trzy lata przed ślubem, nie widziała w tym żadnego problemu, on zaś zdawał się nie mieć nic przeciwko jej wierze. Jednak po ślubie stosunek męża do niej bardzo się zmienił.

· Egipt

Były porywacz wyznał, że „płacą im za każdą koptyjską chrześcijankę, którą przyprowadzają”.

Były muzułmanin i porywacz opowiedział o planowym porywaniu chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w Egipcie. Według niego „grupa porywaczy spotyka się w meczecie, by omawiać przypadki potencjalnych ofiar. Uważnie obserwują chrześcijańskie domy i monitorują wszystko, co się tam dzieje. Na tej podstawie, oplatają [dziewczęta] pajęczą siecią”.