Członkowie kościoła aresztowani za rzekomą "nielegalną działalność gospodarczą"

Chiny · Opublikowano
12

Czterech chrześcijan z kościoła Shingjia w mieście Shunde zostało aresztowanych pod zarzutem prowadzenia „nielegalnych praktyk biznesowych”. Oskarżeni wierzący to pastor Deng Yanxiang i jego trzech współpracowników: Zhu Longjiang, Wang Weicai i Zhu Qiaoling. Rankiem 24 maja funkcjonariusze policji dokonali nalotu na centrum edukacyjne kościoła. Po przeszukaniu obiektu, wszystkie materiały edukacyjne – w tym komputery, biurka, krzesła i książki – zostały załadowane do ciężarówki. Drzwi do ośrodka zostały następnie zapieczętowane, a czterech chrześcijan aresztowano.

Zastosowano wobec nich 30-dniowe zatrzymanie administracyjne. Żaden z zatrzymanych wierzących nie został jednak zwolniony po upływie tego terminu. Żona Zhu Longjianga opisuje męża jako pobożnego chrześcijanina. Modli się, aby wkrótce został zwolniony, aby mógł znów służyć swoim starszym rodzicom, którzy wymagają intensywnej opieki. Żona Wang Weicai kwestionuje powody postawienia zarzutów jej mężowi. „Zawsze był pobożny, kochał Pana i aktywnie pomagał braciom i siostrom” – stwierdziła. „Jak to się stało, że nagle stał się przestępcą?” . Zhu Qiaoling jest znana ze swojej gościnności i za pośrednictwem grupy internetowej często rozdawała rzeczy potrzebującym chrześcijanom.

Módlmy się, aby ci zatrzymani wierzący zostali zwolnieni z aresztu i nie byli narażeni na dalsze problemy prawne. Pamiętajmy również o członkach ich rodzin, którzy tęsknią za swoimi ukochanymi w tym czasie rozłąki. Nadal módlmy się za trwającą służbę chrześcijan w całych Chinach, prosząc Pana, aby pobłogosławił i pomnożył ich wysiłki, aby przesłanie Ewangelii nadal przemieniało wiele kamiennych serc ludzkich pomimo sprzeciwu władz.

Na zdjęciu: Wang Weicai z żoną

Źródła: ChinaAid, VOM Canada


Więcej informacji z Chin:

Więzieni w Chinach: