Bieżące Informacje

dz-youssef-ourahmane-mec-lg
· Algieria

Przywódca kościoła skazany zaocznie

Pastor Youssef Ourahmane jest wiceprzewodniczącym Èglise Protestante d'Algérie (EPA), stowarzyszenia składającego się z ponad 45 kościołów protestanckich. Oprócz tej roli przywódczej pełni również funkcję starszego pastora, który nadzoruje wiele zborów i szkół biblijnych.

Joseph
· Iran

Joseph Shahbazian na wolności!

Przywódca kościoła domowego Joseph Shahbazian (59 l.) o którym informowaliśmy na naszej stronie internetowej https://wiezniowie.gpch.pl/wiezniowie/joseph-shahbazian, został zwolniony z więzienia po tym, jak sąd przyznał mu pełne ułaskawienie.

cn-cross-removed-caa-lg
· Chiny

Nowe przepisy zacieśniają kontrolę nad kościołami

Komunistyczna Partia Chin (KPCh) wprowadziła nowe ograniczenia religijne, które weszły w życie 1 września, wzbudzając dodatkowe obawy w kraju, który już doświadcza nasilonych represji. Nowe zasady wymagają od miejsc kultu religijnego podporządkowania się kierownictwu KPCh i jej planom „sinizacji” religii. 

2558_DRITHI_orig
· Indie

Choć w osamotnieniu, ojciec z córką wiernie trwają w Chrystusie

25 listopada 2022 r. w czasie gdy Drithi, a także około 25 innych wierzących zgromadzili się, by wspólnie wielbić Boga, na nabożeństwo wtargnęła zgraja domagająca się od wszystkich zebranych powrotu do hinduizmu. Wielu wyznawców Chrystusa zostało pobitych, w tym Drithi i jej ojciec.

2560_ABDU_orig
· Etiopia

Były muzułmański szejk sprzedaje ananasy dla Chrystusa

Kiedy Abdu dorastał, pragnął zostać islamskim uczonym, więc uczęszczał do szkół , w których mógł uczyć się wyłącznie o Koranie. Po 15 latach studiowania Koranu został nauczycielem islamu. Jednak w 2022 roku spotkał starego przyjaciela, który został naśladowcą Chrystusa.

50
· Nigeria

Pastor zamordowany przez nieznanych napastników w stanie Kaduna

W Nigerii wciąż dochodzi do aktów przemocy ze strony różnych grup terrorystycznych, szczególnie wobec chrześcijan. Nawet przy zwiększonych środkach bezpieczeństwa, islamscy bojownicy nadal przeprowadzają śmiertelne ataki na społeczności chrześcijańskie.