Bieżące Informacje

49
· Pakistan

Pastor postrzelony w Jaranwala

16 sierpnia protesty tysięcy rozwścieczonych muzułmanów w chrześcijańskim regionie Jaranwala doprowadziły do zniszczenia setek domów i ponad 20 kościołów. Chociaż intensywna przemoc została stłumiona, napięcia utrzymują się w całym regionie i antychrześcijańskie nastroje, które podsycały przemoc, pozostają. 

48
· Iran

Wielu pokłada wiarę w Chrystusie - często dzięki chrześcijańskim transmisjom w telewizji satelitarnej

Śmierć młodej kobiety zabitej w areszcie irańskiej policji religijnej we wrześniu 2022 r. wywołała spontaniczne powstanie. „Irańskie kobiety zapragnęły odzyskać swoją godność” – powiedziała jedna z osób aktywnie działających w tym kraju.

47
· Chiny

Uwięziony starszy kościoła trafił do szpitala

Starszy kościoła Zhang Chunlei, wraz z kilkoma innymi członkami Kościoła Reformowanego Ren'ai, został aresztowany przez władze 16 marca 2021 roku. Proces starszego kościoła odbył się w listopadzie 2022 roku, jednak w kolejnych miesiącach jego rodzina nie otrzymała żadnych wiadomości na temat wyroku.

46
· Kamerun

Starszy chrześcijanin zamordowany podczas snu

10 lipca bojownicy z islamistycznego ugrupowania Boko Haram zakradli się do domu 75-letniego chrześcijanina i zabili go podczas snu. Brat ten znany był jako przedsiębiorca oraz aktywny i wierny członek lokalnego kościoła.

45
· Indonezja

Dostęp do budynku kościoła zablokowany przez nieprzyjaznych sąsiadów

Uzyskanie pozwolenia na wybudowanie budynku kościoła w Indonezji okazało się dla wielu wyznawców Jezusa niezwykle problematyczne, powodując liczne konflikty między chrześcijanami, członkami społeczności, a także ich przywódcami.

44
· Mali

Nowo nawrócona chrześcijańska rodzina zmuszana atakami do opuszczenia wioski

Kalifa i jego rodzina byli muzułmanami mieszkającymi w pewnej muzułmańskiej wiosce. Jednak na początku tego roku Kalifa podczas ewangelizacji zaufał Chrystusowi i stał się pierwszym chrześcijaninem w swojej wiosce.