Bieżące Informacje

2. edu inna (1)
· Pakistan

Wspieramy edukację dzieci i młodzieży bezpośrednio dotkniętych prześladowaniem

Sania* i jej rodzina w 2018 roku zostali napadnięci przez ekstremistów islamskich. Przez kilka miesięcy rodzina musiała się ukrywać. Obecnie, chociaż minęło już sześć lat od tego wydarzenia, mają trudności w podjęciu stałej pracy i powrocie do życia sprzed napaści. Jednym z wyzwań przed jakimi stoi rodzina Sani jest znalezienie środków na edukację dla Sani i jej rodzeństwa.

3_Wielkanocne spotkanie dla dzieci
· Syria

Wielkanoc dla dzieci na Bliskim Wschodzie

W sobotę 27 kwietnia tego roku w Syrii odbyło się spotkanie Wielkanocne dla ponad dwustu dzieci. Podczas tego spotkania każde dziecko otrzymało paczkę (ubranie i buty) i zjadło posiłek. Oprócz tego był też czas na dzielenie się Ewangelią, wspólny śpiew, modlitwę i różnego rodzaju gry. 

unnamed
· Ukraina

Otwarte serca w czasie pożogi wojennej

Miesiąc temu Wowa (na zdjęciu z lewej) stał się naszym bratem w Chrystusie, gdy nasz wysłannik podzielił się z nim ewangelią. Podczas wojny na Ukrainie w swojej zniszczonej wiosce nieopodal Chersonia został tylko z żoną. Przeżyli, bo żywili się tym, co znaleźli w piwnicach zrujnowanych domów. Teraz ma zagwarantowany dom w niebie.

vn-christians-meeting-vomc-lg
· Wietnam

Chrześcijanin znaleziony martwy po spotkaniu z policją

8 marca ciało pastora Y Bum Bya zostało znalezione powieszone na drzewie na cmentarzu w pobliżu jego domu w prowincji Dak Lak w Wietnamie. Choć lokalne władze uznały śmierć chrześcijańskiego lidera za samobójstwo, doniesienia wskazują, że jego ciało nosiło ślady tortur. Śmierć tego chrześcijanina nastąpiła wkrótce po tym, jak miał spotkać się z policją.
 

fire-pexels-pixabay-68138-lg
· Egipt

Domy i firmy chrześcijan spalone

Późnym wieczorem 23 kwietnia islamscy bojownicy podpalili kilka domów i sklepów należących do koptyjskich chrześcijan w wiosce Al-Fawakher, która znajduje się w południowej prowincji Egiptu Minya. Chociaż napastnicy próbowali uniemożliwić mieszkańcom opuszczenie płonących domów, na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych.

Uganda-flag-1024x641
· Uganda

Chrześcijański ewangelista zamordowany w Ugandzie

Chrześcijański ewangelista, który doprowadził kilku muzułmanów do wiary w Chrystusa, został brutalnie zamordowany we wschodnim dystrykcie Ugandy. Wcześniej Ronald Twinomugisha otrzymywał SMS-y z pogróżkami, a 30 marca został zaszlachtowany na śmierć. Miał zaledwie 32 lata.