Bieżące Informacje

Laos
· Laos

Chrześcijanie uwięzieni za budowę kościoła

Pod koniec 2023 roku policja w Laosie aresztowała trzech chrześcijan z grupy etnicznej Akha za budowę kościoła i przetrzymywała ich przez kilka miesięcy, nie udzielając żadnych informacji rodzinie ani przyjaciołom.

Kenia
· Kenia

Chrześcijańscy kupcy zabici przez bojowników islamskich

Sześciu kenijskich kupców, z których wszyscy byli wyznawcami Jezusa, zostało zabitych 29 marca w przygranicznym mieście między Kenią a Somalią. Sprawcy zbrodni uciekli następnie do somalijskiego miasta Dhobley i udali się w głąb kraju.

Chiny
· Chiny

Zatrzymania członków kościoła podczas najścia policji

10 marca, podczas gdy członkowie Kościoła reformowanego z Fuyang w prowincji Anhui zebrali się w restauracji, ich spotkanie zostało nagle przerwane przez lokalną policję. Nie okazując dokumentów tożsamości ani nie podając powodów najścia, policja zaczęła przesłuchiwać chrześcijan.

Iran
· Iran

Nawrócenie za granicą prowadzi do wyroku więzienia

Przez pewien czas Iranka o imieniu Laleh Saati mieszkała w Malezji, gdzie została ochrzczona jako chrześcijanka. Nie chcąc wracać do Iranu, Laleh złożyła wniosek o azyl, ale proces przedłużał się bez rozstrzygnięcia. Sfrustrowana opóźnieniem, a także z powodu tęsknoty za starszymi rodzicami, wróciła do Iranu w 2017 roku.

Indie
· Indie

Wyrok więzienia za rzekome przymusowe nawracanie

Chrześcijańskie małżeństwo zostało niedawno skazane na karę więzienia po tym, jak oskarżono ich o wywieranie presji na innych, by nawrócili się do Chrystusa. Pastor Ramesh Ahirwar i jego żona Sakshi pochodzą z wioski Vivek Nagar w stanie Madhya Pradesh.

Screenshot 2024-04-17 064911
· Birma

Baptystyczny pastor zabity przez nieznanych sprawców

18 marca trzech uzbrojonych mężczyzn weszło do sklepu komputerowego, który pastor Nammye Hkun Jaw Li w prowadził w swoim domu w mieście Mogaung. Tam napastnicy dwukrotnie postrzelili pastora w brzuch, a gdy ten nie zginął od nich od razu, strzelili mu również w głowę.