Ewangelista uliczny ponownie aresztowany

Chiny · Opublikowano
cn-chenwensheng-mom-caa-lg (1)

Chen Wensheng jest ewangelistą ulicznym, który dzięki swojej pracy ewangelizacyjnej znany jest jako „Wojownik Ewangelii”, co doprowadziło do tego, że był wielokrotnie aresztowany przez władze kraju rządzonego przez Komunistyczną Partię Chin. Kiedy został aresztowany w kwietniu 2022 r., uznał swój pobyt w areszcie za okazję do podzielenia się ewangelią z osobami przebywającymi w zakładzie karnym. W poście opublikowanym w mediach społecznościowych na WeChat Chen napisał, że jest wdzięczny Panu za możliwość doprowadzenia 2067 osób do modlitwy do Chrystusa w ciągu ostatniego roku.

29 sierpnia Chen został zatrzymany przez władze podczas próby wejścia na pokład samolotu lecącego z Szanghaju do Korei Południowej. Powiedziano mu, że przedstawiciele różnych wydziałów chcą z nim porozmawiać. W rezultacie Chen został odesłany do swojego rodzinnego miasta Hengyang, gdzie był przetrzymywany przez 15 dni w areszcie administracyjnym. Następnie, 18 września, został umieszczony w areszcie karnym. Według jego żony, Chen jest przetrzymywany pod zarzutem „organizowania i finansowania nielegalnych zgromadzeń.

Chwalmy Boga za nieustające świadectwo tego wiernego wojownika Chrystusa. Módlmy się, aby Chen miał siłę i motywację, by służyć współwięźniom i pracownikom więzienia podczas pobytu w areszcie. Prosimy również o modlitwę za jego żonę, Mo Xiaoju, która niepokoi się konsekwencjami postawionych zarzutów. Niech Bóg wzbudzi kolejnych takich misjonarzy jak Chen.

Źródło: ChinaAid, VOM Canada


Więcej informacji z Chin:

Więzieni w Chinach: