Pastor An Yankui wspomina czas spędzony w areszcie

Chiny · Opublikowano
An-Yankui

Pastor An Yankui i jego współpracownik Zhang Chenghao z kościoła Syjon w prowincji Shanxi zostali powitani przez rodzinę i członków kościoła przed zakładem karnym, w którym spędzili w areszcie trzydzieści dni. Na zdjęciu pastor An Yankui przytula swoją żonę i całuje córkę. Obaj mężczyźni zostali zwolnieni 25 sierpnia. Aresztowano ich 25 lipca podczas nalotu policji na letni obóz młodzieżowy ich kościoła, po czym najpierw zostali umieszczeni w areszcie administracyjnym na 15 dni, a następnie w areszcie karnym na kolejne 15 dni za odmowę zapłacenia grzywny.

Podczas pobytu w areszcie pastor An i Zhang Chenghao byli w stanie porozumiewać się ze sobą, a także razem się modlić . Od samego początku obaj mężczyźni otwarcie dzielili się tam swoją wiarą z 50-60 osobami przebywającymi w ich celi. Współwięźniowie zadawali im pytania na temat ich wiary i prosili o śpiewanie pieśni uwielbienia. Do obu tych chrześcijan podchodzono również indywidualnie, prosząc o podzielenie się ewangelią i modlitwę, chociaż inni nie chcieli słyszeć nic o Jezusie. Po uwolnieniu pastor An wyznał, że obaj mieli nadzieję, że wielu współwięźniów dojdzie do wiary dzięki ich służbie, ale zdawali sobie sprawę, że potrzeba czasu i modlitwy, aby ich praca przyniosła owoc. Odnosząc się do przypowieści Jezusa o siewcy, powiedział: „Shanxi to twardy grunt dla ewangelii, a ta ziemia jest bardzo oporna”.

Pastor An wyraził też wdzięczność wszystkim chrześcijanom, którzy „orzą ziemię” swoimi modlitwami. Powiedział, że służba w więzieniu była dla niego uciążliwa, ale motywowało go to, że ich praca pozostawiła trwały ślad u tych, którzy z nimi rozmawiali. Kościół Syjon jest niezarejestrowanym kościołem domowym w Taiyuan, stolicy prowincji Shanxi w północnych Chinach, i w ciągu ostatnich pięciu lat doświadczał stale prześladowań.

Dziękujmy Panu za pastora An i za jego świadectwo Bożego działania w areszcie. Niech Bóg błogosławi go wraz z jego rodziną w dalszej służbie i życiu na Jego chwałę.

Źródło: ChinaAid, Church in Chains


Więcej informacji z Chin:

Więzieni w Chinach: