Kraje

ng-lydia-simon-zagazola-lg
· Nigeria

Ofiara z Chibok odnaleziona dziesięć lat po porwaniu

18 kwietnia nigeryjska armia poinformowała, że jedna z uczennic uprowadzonych z miasta Chibok ponad dekadę temu została bezpiecznie uwolniona. Oświadczenie wydane przez wojsko zawierało zdjęcie Lydii Simon, która jest w piątym miesiącu ciąży, wraz z trójką dzieci, które urodziła w niewoli.

2657_IRANIANPASTOR_orig
· Iran

Uwięzienie prowadzi do zbawienia

Irański pastor, który został zwolniony z więzienia w 2023 roku, po odsiedzeniu wielu lat za prowadzenie Kościoła domowego, opowiedział o tym, jak pomimo ciągłego nadzoru Bóg pozwolił mu pracować jako ewangelista za kratkami.

cn-changhao-wifelawyer-caa-lg
· Chiny

Aresztowany pastor ofiarą przemocy i opóźnień w toczącym się postępowaniu

Rodzina Changa Hao wzywa do modlitwy po tym, jak dowiedzieli się, że warunki, w jakich przebywa w więzieniu ten niepełnosprawny chrześcijanin znacząco się pogorszyły. 

2651_YAOCHRISTIANS_orig

Chrześcijanie Yao pod silną presją

Około 2,5 miliona Malawijczyków należy do muzułmańskiej grupy etnicznej Yao. Według osób działających na miejscu, w ciągu minionych dwóch dekad Bóg bardzo poruszył serca przedstawicieli tej grupy etnicznej. Jednak w ostatnich latach chrześcijanie Yao poddani byli dużym naciskom.

2652_FARID_orig
· Iran

Czasopismo otrzymane w windzie przywraca wiarę mężczyźnie

Farid zaufał Chrystusowi sześć lat temu, ale nie uczęszczał do żadnego kościoła, więc nie wzrastał w wierze. Podczas jazdy windą pewna chrześcijanka wręczyła mu czasopismo i powiedziała: „To prezent dla ciebie”. 

2654_BELIEVERSINLEBANON_orig
· Liban

Bóg działa pośród trudności

Niektórzy lokalni przywódcy chrześcijańscy w Libanie mówią o inspirującym działaniu Boga, wbrew temu, jak wiele osób w kraju zmaga się z trudnościami ekonomicznymi i niestabilnością polityczną.