Chrześcijańska rodzina pobita przez tłum Hindutva do nieprzytomności

Indie · Opublikowano
32

Grupa radykalnych hinduskich nacjonalistów (Hindutva) ostatnio brutalnie zaatakowała pewnego lokalnego pastora i jego rodzinę w dystrykcie Rae Barely w stanie Uttar Pradesh w północnych Indiach. Tłum zaatakował rodzinę za rzekome nawracanie mieszkańców wsi na chrześcijaństwo. Żonie pastora zadano cios i zraniono ją w głowę. Straciła przytomność i została przewieziona do szpitala wraz z innymi osobami, które doznały poważnych obrażeń wewnętrznych. Lokalne źródło podało, że pastor i jego rodzina przygotowywali się do niedzielnego porannego nabożeństwa, kiedy tłum stworzony z około 30 radykalnych hinduskich nacjonalistów wtargnął do kościoła domowego, uzbrojony w noże i kije bambusowe. Żona pastora została ranna w głowę, gdy próbowała osłonić męża przed napastnikami. Po tym makabrycznym ataku zgromadzeni wierni przed tłumem uciekli. Źródła podały również, że tłum zdewastował budynek kościoła domowego, niszcząc meble i całe jego wnętrze.

Gdy pastor wezwał policję na pomoc, funkcjonariusze przybyli na miejsce, ale zamiast pomóc jedynie pogorszyli sytuację pastora i jego rodziny zabierając ich na komisariat, gdzie napastnicy oskarżyli pastora i jego żonę o dokonywanie nielegalnych nawróceń. Policja zarejestrowała zarzuty i zatrzymała pastora i jego żonę w komisariacie na ponad 24 godziny, ostatecznie wypuszczając ich za kaucją. Pastor służy w swojej wiosce od ponad sześciu lat, odkąd przyjął Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela. Pastorowi kilkakrotnie grożono, aby zaprzestał praktyk religijnych w swoim domu, a ostatni atak był zwieńczeniem tych gróźb ze strony radykalnych hinduskich nacjonalistów.

Dzękujmy Panu za wierną służbę tego lokalnego pastora. Niech ten atak nie będzie powodem do zniechęcenia, ale jeszcze do większej gorliwości w zwiastowaniu Ewangelii. Niech Ojciec w Swej łasce uleczy rannych i wypełni ich pokojem i mądrością w tym, jak dalej żyć Bogu na chwałę i służyć w tym trudnym i niebezpiecznym regionie. Niech Pan będzie tarczą, ucieczką i schronieniem dla Swojego ludu w Indiach!

Źródło: International Christian Concern


Więcej informacji z Indii: