Liczba potwierdzonych aresztowań w lipcu wzrasta do 69 chrześcijan

Iran · Opublikowano
35

14 sierpnia Głos Prześladowanych Chrześcijan poinformował, że w ciągu tygodnia aresztowano w pięciu miastach w Iranie ponad pięćdziesięciu chrześcijan. Liczba potwierdzonych aresztowań po aktualizacjach wynosi co najmniej 69 chrześcijan w jedenastu miastach, przy czym co najmniej dziesięciu aresztowanych – czterech mężczyzn i sześć kobiet – nadal przebywa w areszcie. Aresztowania miały miejsce między 1 czerwca a 17 lipca.

Oprócz wcześniej zgłaszanych aresztowań w Teheranie, Karaj, Raszt, Orumiyeh i Aligoudarz, aresztowania miały również miejsce w Isfahan, Shiraz, Semnan, Garmsar, Varamin i Eslamshah.

Według świadectw niektórych zwolnionych chrześcijan, byli oni zmuszani do brania udziału w islamskich sesjach reedukacyjnych. Niektórzy zostali wezwani na dalsze przesłuchania po kilku dniach po ich zwolnieniu lub otrzymali nakaz opuszczenia Iranu. Kwoty kaucji aresztowanych chrześcijan wahały się od 400 milionów tomanów (około 7,330 euro) do 2 miliardów tomanów (około 36,650 euro).

Dziękujmy Panu za wzrastający kościół w Iranie. Prośmy go, by umacniał i prowadził chrześcijan, którzy pozostają w więzieniach, tych którzy w ciągu paru godzin musieli się spakować i bezpowrotnie opuścić swój kraj, jak też tych, którzy nadal są śledzeni i przesłuchiwani przez służby bezpieczeństwa. Niech serca tych wszystkich wierzących zostaną pokrzepione i zachęcone do wytrwałości i radości w Panu Jezusie.

Źródła: Article 18, Church in Chains


Więcej informacji z Iranu:

Więzieni w Iranie: