Pastor i jego rodzina zatrzymani na podstawie fałszywych oskarżeń

Indie · Opublikowano
20230627_-_6

24 kwietnia pastor Kirubendran i jego rodzina zostali zatrzymani za rzekome prowadzenie działań „przymusowego nawracania” i „znieważania religii”. Żona pastora, Manju, została zwolniona za kaucją na początku maja wraz z ich 18-miesięczną córką. Chociaż dziecku nie postawiono zarzutów, zostało zatrzymane wraz z matką.

Pomimo wielokrotnych prób wpłacenia kaucji, pastor Kirubendran został zwolniony z aresztu dopiero 24 maja. Pastor jest zaskoczony zarzutami, ponieważ służył w mieście Kasimabad w stanie Uttar Pradesh przez sześć lat bez żadnych wcześniejszych incydentów. Oprócz prowadzenia kościoła, pastor Kirubendran i Manju zapewniali również bezpłatną edukację 60 zubożałym dzieciom, korzystając z zatwierdzonego przez rząd programu nauczania. Dlatego zaskoczeniem było, gdy 23 kwietnia się przed domem pary zebrał tłum sprzeciwiających się członków społeczności, rzucając w stronę rodziny poważnymi oskarżeniami.

Osoba, która wniosła oskarżenie twierdziła, że każdemu mieszkańcowi wioski, który przeszedł na chrześcijaństwo, zaoferowano 50 000 rupii. Chrześcijanie zostali również oskarżeni o obiecywanie zatrudnienia, o cuda uzdrowienia, a także o wygłaszanie niestosownych komentarzy pod adresem Hindusów. Chociaż pastor Kirubendran został zwolniony za kaucją, nie był w stanie wznowić nabożeństw dla 90 osób, które regularnie uczęszczają do jego kościoła. Właściciel wynajmowanego przez członków kościoła budynku na nabożeństwa odmówił chrześcijanom wstępu. Według pastora Kirubendrana, on i jego rodzina nadal są zagrożeni: „Ci, którzy skarżyli się na nas… to ludzie z wyższych kast. Są bogaci i zamożni. Moje życie może znaleźć się w niebezpieczeństwie; muszę być ostrożny. Będziemy musieli jakoś udowodnić, że nie jesteśmy winni, ale niewinni”.

Biorąc pod uwagę skrajną wrogość, z jaką obecnie boryka się rodzina pastora Kirubendrana, módlmy się, aby moc Pana była szczególnie doświadczalna w ich życiu, chroniąc ich przed krzywdą i zaspokajając wszystkie ich duchowe oraz cielesne potrzeby. W imieniu tej prześladowanej rodziny prosimy również o modlitwę, aby w sądach zwyciężyła sprawiedliwość i aby wszystkie zarzuty przeciwko nim zostały wycofane. Niech zostaną przywrócone przyjazne stosunki między chrześcijańskimi i hinduskimi członkami tej wspólnoty, aby rodzina pastora dalej mogła służyć mieszkańcom Kasimabad bez obawy o dalsze groźby lub prześladowania.

Źródło: Morning Star News, Church in Chains, VOM Canada


Więcej informacji z Indii: