Talibowie stosują surowe kary szariatu

Afganistan · Opublikowano

Gdy w sierpniu 2021 roku talibowie przejęli kontrolę nad Afganistanem, obiecali równowagę i sprawiedliwość dla wszystkich. Niestety ich rządy przyniosły coś zupełnie innego: brutalne tłumienie praw kobiet i mniejszości religijnych oraz ograniczenie wolności prasy.

Ostatnio przywódca talibów Haibatullah Akhundzada nakazał, by wszyscy sędziowie stosowali prawo szariatu, wydając wyroki za popełniane przestępstwa. Spodziewane kary mogą obejmować amputacje, publiczne biczowanie i egzekucje przez ukamienowanie.

W obecnym czasie Afganistan jest jednym z najtrudniejszych miejsc na świecie dla naśladowców Chrystusa. Ścisłe stosowanie prawa szariatu potęguje zagrożenie dla chrześcijan. Według talibów w Afganistanie nie ma chrześcijan, a każdy, kto nie stosuje się do nauki islamu, jest uważany za apostatę. Tradycyjna kara za apostazję na mocy prawa szariatu to śmierć. Tak surowa kara dla chrześcijańskich konwertytów w Afganistanie nie jest wyjątkiem pod rządami talibów.

Pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach w Afganistanie, których życie jest zagrożone. Niech będą głęboko zachęceni umacniającą obecnością Pana, obiecanego Księcia Pokoju. Módlmy się, by Bóg cudownie działał w tym państwie, przynosząc pozytywne zmiany – politycznie na poziomie państwowym i duchowo w sercach poszczególnych osób – ponieważ dla Niego nie ma nic niemożliwego.

Źródła: Open Doors, BBC


Więcej informacji z Afganistanu: