Wyposażenie do służby i pomoc dla pastorskich rodzin z rejonu Kalkuty

Indie · Opublikowano
15

„W trakcie mojej służby byłem wiele razy prześladowany przez różne grupy, w tym przez Hindusów. Wszystko dlatego, że głoszę Ewangelię, chrzczę nawrócone osoby i zakładam Kościoły w ich lokalnych społecznościach. Dwa razy zostałem ciężko pobity, raz mój dom został zaatakowany – drzwi zostały wyważone – kiedy to napastnicy chcieli mnie zabić. Dzięki Bogu, udało mi się uciec z domu tylnymi drzwiami, nadal żyję i służę Panu Jezusowi.” - opowiada jeden z pastorów, którego wspieramy.

Pastorzy i ich rodziny żyją na granicy ubóstwa. Posiłki, w których znajduje się mięso czy ryba to dla nich jedynie marzenie, najczęściej ich posiłek to po prostu ryż, czasami znajdują się w nim warzywa; noszą tylko i wyłącznie używane ubrania. By uniknąć głodu, pastorzy i ich żony pracują przy budowie dróg, wyrabiają cegły i starają się zarobić na utrzymanie swoich rodzin. Naszym pragnieniem jest, by wesprzeć ich rodziny i umożliwić większe zaangażowanie w służbę.

Miesięcznie utrzymanie rodziny pastorskiej to 60 USD (240 PLN). Dodatkowo chcielibyśmy zakupić motocykle dla trzech pastorów, by umożliwić im dotarcie z Ewangelią do grup, do których nie mogą się dostać pieszo. Koszt zakupu jednego motocykla to 1220 USD (4850 PLN).

Prośmy Pana o ochronę dla pastorów, którzy pomimo prześladowań i ciężkich warunków nadal mu służą i są świadectwem, dla tych, którzy żyją wokół nich.


Więcej informacji z Indii: