Naśladowanie Jezusa

Sudan · Opublikowano

Jeremiah Logara nie zna słowa rezygnacja, tylko determinacja. Żołnierze muzułmańscy aresztowali sześciu chłopców z jego kościoła i fałszywie oskarżyli ich o szpiegostwo. Gdy jako ich pastor Jeremiah starał się wyjaśnić, że chłopcy są chrześcijanami, a nie szpiegami, żołnierze postanowili aresztować również jego.

Związali mu razem ręce i nogi i zawiesili go na linie metr nad ziemią. Bili go pejczami i kapali mu rozgrzanym woskiem na klatkę piersiową. Przypomniał on sobie wtedy modlitwę Jezusa z Ogrodu Getsemani i pomodlił się tymi słowami: – O Boże, jeżeli Twoją wolą jest, bym umarł dzisiaj, niech się tak stanie. – Nie mógł znieść myśli, że w obecności swoich młodych podopiecznych ugiąłby się przed torturami, zadawanymi mu przez islamskich żołnierzy z północnego Sudanu.

Bóg jednak chciał, aby pastor Logara przeżył i walczył o uwolnienie chłopców. Wypuszczono go na wolność, ale oni nadal pozostali w niewoli. Niewykluczone, że przymusowo wcielono ich do wojska. Wspominając te wydarzenia, pastor Logara powiedział: – Myślałem wtedy o śmierci Jezusa – o tym, że umarł On, aby zbawić cały świat. Pomyślałem, że gdybym poszedł śladami mojego Pana, to moja śmierć mogłaby się przyczynić do zbawienia tych chłopców. Modlę się, aby mój przykład cierpienia był dla nich zachętą do pozostania wiernymi Bogu.

Dzieci uwielbiają chodzić po śladach swoich rodziców. Na piaszczystych plażach ze wszystkich sił starają się wyciągać swoje małe nóżki, żeby postawić je na śladach zrobionych przez mamę lub tatę. Pełne ufności idą za nimi, niezależnie od tego, dokąd ścieżka wydeptana przez rodziców może ich zaprowadzić. Także Jezus może prowadzić nas przez trudne tereny. Podążamy za Nim przez próby i doświadczenia, których nigdy nie wybralibyśmy dla siebie. Jeżeli jednak postanowiliśmy iść za Jezusem, to tym samym zrzekliśmy się prawa wyboru własnej drogi. Podążając za Chrystusem, dajemy wyraźny przykład do naśladowania naszym dzieciom i innym osobom, które nas obserwują. To, jaką drogę obieramy, ma duże znaczenie. Jakie wrażenie pozostawiasz w umysłach ludzi, z którymi się stykasz?

Jedno z 365 świadectw prześladowanych chrześcijan zamieszczonych w książce „Bezgraniczne oddanie Chrystusowi”, wydanej przez Wydawnictwo I AM.


Więcej informacji z Sudanu: