Wielkanoc dla dzieci na Bliskim Wschodzie

Syria · Opublikowano
3_Wielkanocne spotkanie dla dzieci

W sobotę 27 kwietnia tego roku w Syrii odbyło się spotkanie Wielkanocne dla ponad dwustu dzieci. Podczas tego spotkania każde dziecko otrzymało paczkę (ubranie i buty) i zjadło posiłek. Oprócz tego był też czas na dzielenie się Ewangelią, wspólny śpiew, modlitwę i różnego rodzaju gry. Dzieci są pod niesamowitym wrażeniem tego, czego doświadczyły i dziękują chrześcijanom z Polski! To dzięki Waszej pomocy to spotkanie mogło się odbyć.

Lokalny pastor powiedział: „Wspaniale było zorganizować dla dzieci to spotkanie wielkanocne i móc obdarować je prezentami, a także dzielić się Ewangelią. Szczęście, które widziałem w oczach dzieci sprawiło, że tegoroczna Wielkanoc była dla nas wszystkich szczególna”.

Spora część z tych dzieci doświadczyła traumy wojny z ISIS. Wydarzenie to, podobnie jak Boże Narodzenie dla syryjskich dzieci (organizowane wielokrotnie przez GPCh), pozwala otrząsnąć im się z traumy wojennej, jak również daje możliwość lokalnym chrześcijanom docierania z Ewangelią do wielu osób.

Módlmy się o Boży pokój dla dzieci, które doświadczyły lub doświadczają traumy i prześladowań. Wstawiajmy się za chrześcijanami na Bliskim Wschodzie, którzy cierpią z powodu wiary w Chrystusa.


Więcej informacji z Syrii: