Muzułmanie przychodzą na nabożeństwa by otrzymać pomoc humanitarną - i nawracają się do Chrystusa!

Syria · Opublikowano
19

„Dziękujemy naszemu dobremu, miłosiernemu i kochającemu Bogu, gdyż zatroszczyliście się o nasze potrzeby w tych trudnych czasach. Dziękujemy każdemu, kto przyłożył swoją rękę do dostarczenia pomocy, każdemu, kto zmęczył się i był zajęty z naszego powodu. Niech Pan Was błogosławi i obdarzy dobrym zdrowiem. Boże, błogosław Polski Kościół!” mówi siostra Mariam, której rodzina jest objęta regularną pomocą. Jak mówi Mariam, dostarczana żywność to dla nich towary luksusowe: olej, cukier, makaron i jajka, na które jako rodzina nie mogą sobie pozwolić.

Pastor kościoła powiedział: „Gdy okoliczni muzułmanie zorientowali się, że chrześcijanie otrzymują praktyczną pomoc w naszym zborze, zaczęli przychodzić na nabożeństwa. Nie interesowali się Słowem Bożym ani nauczaniem, ale po prostu chcieli uzyskać pomoc. Byłem załamany. Chciałem podzielić się z nimi Ewangelią, a oni byli zamknięci. Ale… z czasem Bóg przemówił do ich serc i zmiękczył je. W rezultacie większość z nich przyjęła Jezusa Chrystusa jako swojego osobistego Zbawiciela i jest teraz aktywnymi członkami naszego zboru, w którym obecnie zaczyna nawet brakować miejsc! To jest największy dar jaki mogłem otrzymać – serca zdobyte dla Chrystusa!”

Dostarczamy syryjskim chrześcijanom żywność i środki higieniczne, jak również pomoc medyczną. Niestety, warunki życia nie poprawiają się tak szybko, jak chcielibyśmy, a wręcz ulegają pogorszeniu. To sprawia, że zwiększa się zagrożenie różnymi chorobami – w kraju zanotowano już przypadki cholery i inne choroby spowodowane brakiem czystej wody pitnej i żywności.

Aby kontynuować naszą pomoc dla chrześcijan w Syrii potrzebujemy nadal Twojego wsparcia finansowego i modlitewnego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na https://darowizna.gpch.pl.


Więcej informacji z Syrii: