Ocalały z pożogi prześladowań

Nigeria · Opublikowano
nanpak
Nanpak Kumzwam

Demonstranci pojawili się w dużej liczbie. Nieśli karabiny i inne narzędzia zbrodni. Okaleczali i zabijali chrześcijan, niszcząc ich mienie i kościoły. Gdy splądrowali dom sąsiadów, ruszyli w stronę ich domu. Ojciec Nanpaka wybiegł na zewnątrz, a Nanpak razem ze swoją matką, siostrą i bratem zaczęli uciekać w przeciwnym kierunku.

– Pobiegliśmy do domu sąsiada, ale przepędzono nas stamtąd – opowiada Nanpak. – Demonstranci otworzyli do nas ogień. Jedna z kul zraniła moją mamę w policzek, ale mimo bólu mogła biec dalej.

Matka Nanpaka postanowiła schronić się z dziećmi w buszu. Demonstranci świętowali wprowadzenie islamskiego prawa szariatu w swoim stanie i z tej okazji wylegli na ulice, by zabijać chrześcijan.

– W buszu natknęliśmy się na mężczyznę z naładowanym karabinem. Nie mogliśmy już nic zrobić. Moja mama powiedziała do niego: „Jeśli nas ścigasz, by nas zabić, to my już nie damy rady uciekać. Położymy się na ziemi, a ty nas zabij”.

– Mężczyzna kazał się nam położyć na ziemi i to zrobiliśmy. Potem strzelał do nas po kolei. Zabił moją matkę, brata i siostrę.

– Mnie postrzelił w plecy, ale nie umarłem. Leżałem tam w ogromnym bólu, aż ten człowiek odszedł.

Nanpak pobiegł do czyjegoś domu szukając schronienia, ale został przepędzony. Potem wrócił do buszu, gdzie spędził noc. Następnego ranka postanowił wrócić do rodzinnego domu, mając nadzieję, że być może spotka tatę. Wprawdzie jego ojciec też wrócił do domu w poszukiwaniu rodziny, jednak demonstranci wytropili go i zabili. Nanpakowi ponownie udało się uciec z rąk bezwzględnych oprawców.

Po twarzy Nanpaka spływają łzy, gdy wspomina wydarzenia z 2002 roku, które pochłonęły jego rodziców, brata i siostrę, pozostawiając go samego na tym okrutnym świecie. Miał wtedy zaledwie siedem lat. Jedyną pociechą jest dla niego Słowo Boże.

Nanpak ukończył szkołę podstawową i średnią w Stephen’s Children Home z bardzo dobrymi wynikami. Następnie otrzymał stypendium od David Oyedepo Foundation, które pozwala mu studiować mikrobiologię na Uniwersytecie Landmark w Omuaranie w stanie Kwara.

Módlmy się, aby Pan potężnie się nim posługiwał jako świadkiem swojego odkupienia, miłości i mocy przebaczenia.


Więcej informacji z Nigerii: