Chrześcijańscy pracownicy ośrodka rehabilitacji narkomanów atakowani i zastraszani

Sri Lanka · Opublikowano
25

Jako że pastor Kościoła Dobrego Pasterza w dystrykcie Polonnaruwa na Sri Lance stara się okazywać miłość Chrystusa członkom swojej społeczności, część jego posługi obejmuje nadzorowanie ośrodka rehabilitacji narkomanów w lokalnej wiosce. Według niedawnego raportu, jeden z chrześcijan pracujących w ośrodku został 16 czerwca zaatakowany przez dwóch sprzeciwiających się tej służbie mieszkańców wioski. Sprawcy grozili również "rozbiciem kościoła".

19 czerwca dwie inne osoby pracujące w ośrodku podróżowały rowerami, gdy zostały zaatakowane przez kilka osób uzbrojonych w żelazne pręty. Jeden z chrześcijańskich pracowników doznał urazu głowy, podczas gdy drugi odniósł obrażenia rąk. Obaj wierzący otrzymali pomoc medyczną w szpitalu. Tego samego wieczoru ci sami sprawcy udali się do domów dwóch innych rodzin, które były członkami Kościoła Dobrego Pasterza i grozili im, żądając, aby przestali uczęszczać do kościoła.

W każdym z tych przypadków złożono raporty policyjne, jednak bez większej reakcji policji.

Módlmy się o Bożą ochronę w imieniu członków tego kościoła na Sri Lance, wraz z tymi, którzy służą potrzebom bezbronnych członków społeczności. Niech przesłanie Ewangelii dotrze do serc wielu innych ludzi w tej społeczności. Ponadto módlmy się, aby osoby odpowiedzialne za te ataki nie tylko zostały pociągnięte do odpowiedzialności za swoje czyny, ale także aby zwróciły się do Chrystusa w szczerej pokucie.

Źródło: VOM Canada


Więcej informacji z Sri Lanki: