Kaznodzieja oskarżony o "wzniecanie kłótni"

Chiny · Opublikowano
cn-house-church-caa1-fb

Chang Hao jest kaznodzieją kościoła domowego w Zhenxiong w prowincji Yunnan. Ze względu na swoją wiarę chrześcijańską, a także częste opowiadanie się za kwestiami sprawiedliwości społecznej, był kilkakrotnie przesłuchiwany przez policję. Wieczorem 14 kwietnia Chang został zatrzymany przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego. Biblia wierzącego została również skonfiskowana przez władze, wraz z różnymi innymi przedmiotami. Przez ponad cztery miesiące nie udostępniono żadnych informacji na temat losu Changa, a jego prawnikowi zabroniono spotykać się z zatrzymanym. Kiedy zainteresowany przedstawiciel prawny był w końcu w stanie skontaktować się z zatrzymanym przywódcą kościoła domowego, odkrył, że Chang cierpi na poważne problemy zdrowotne, takie jak podwyższony poziom cukru we krwi i wysokie ciśnienie. Wyzwania te potęguje fakt, że Chang jest krótkowzroczny i zmaga się z dodatkową niepełnosprawnością fizyczną, a mimo to nie pozwolono mu nosić okularów podczas pobytu w areszcie.

28 listopada ogłoszono, że kaznodziei postawiono formalne zarzuty za "wywoływanie kłótni i prowokowanie kłopotów". Prokuratura oskarżyła go o wielokrotne rozpowszechnianie fałszywych informacji i niestosownych uwag w Internecie. Jego sprawa została przekazana do Sądu Ludowego Okręgu Zhenxiong w celu wniesienia oskarżenia.

Módlmy się, prosząc Pana, aby pomógł kaznodziei Changowi, odnawiając jego siły i nadzieję w Chrystusie. Niech ten wierny sługa i jego żona, Yao, otrzymają bardzo potrzebne uzdrowienie, pokój i pocieszenie w trudnym czasie rozłąki. Pamiętajmy o wielu innych wierzących w Chinach, którzy są obecnie zatrzymywani z powodu swojej wiary i służby, a także o tych w całym kraju, którzy nadal odważnie gromadzą się na nabożeństwach pomimo niebezpieczeństw.

Źródło: ChinaAid, VOM Canada


Więcej informacji z Chin:

Więzieni w Chinach: