Chrześcijański konwertyta po raz drugi wychłostany, teraz czeka go wygnanie

Iran · Opublikowano
6

Przywódca kościoła domowego, który już spędził w więzieniu prawie pięć lat, jak też został w przeszłości skazany na karę chłosty za picie wina podczas Wieczerzy Pańskiej, został wychłostany po raz drugi, a obecnie grozi mu wyrok dwóch lat wygnania.

Zaman Fadaie, znany jako Saheb, został ponownie wychłostany 25 czerwca, po tym jak udał się ze swojego domu w Rasht do Teheranu w nadziei na uzyskanie aktu własności złożonego dawno temu w celu zwolnienia go z aresztu za kaucją. Zamiast jednak otrzymać akt własności z powrotem, Saheb został poinformowany, że pomimo niedawnego "ułaskawienia", w aktach jego sprawy pozostały dwie kary, które nie zostały jeszcze wykonane: 50 batów za niepowrócenie do więzienia na czas po przepustce i dwa lata wygnania w mieście Nehbandan, 1000 mil od domu, w ramach oddzielnego wyroku za "szerzenie propagandy przeciwko reżimowi". Przyjaciel Saheba i były więzień, Yousef Nadarkhani, również został po zwolnieniu z więzienia wychłostany i grożą mu dwa lata wygnania w Nikshahr, 450 mil dalej na południe od Nehbandan.

Módlmy się o pokrzepienie i pocieszenie dla Saheba i Yousefa, gdy przygotowują się na następną rozłąkę ze swoimi rodzinami. Niech Pan zaopatrzy ich we wszystko, co potrzebne im do życia i pobożności. Oby również w miejscu swego wygnania mogli być godnymi świadkami Ewangelii Chrystusowej i jej przemieniającej mocy w życiu człowieka.

Źródła: Article18, Church in Chains


Więcej informacji z Iranu:

Więzieni w Iranie: