Pastor przeniesiony do więzienia oddalonego o więcej niż 1600 km od jego domu i rodziny

Iran · Opublikowano
9

Abdolreza Ali-Haghnejad, znany jako Matthias, został rano, 9 lutego, przewieziony z Rasht w północnym Iranie do odległego miasta Minab na południu kraju, gdzie musi odbyć pozostałą część swojego sześcioletniego wyroku więzienia za "propagowanie chrześcijaństwa". Pastorowi nie dano nawet możliwości pożegnania się z żoną Anahitą oraz córką Hannah. Wcześniej odbywał on karę w swoim rodzinnym mieście Anzali, niedaleko Rasht, a to od stycznia 2022 r., kiedy został zatrzymany zaledwie dwa tygodnie po uniewinnieniu z wcześniejszego pięcioletniego wyroku za "promowanie syjonistycznego chrześcijaństwa".

Nierzadko zdarza się, że władze irańskie nakazują uwięzienie lub wygnanie skazanych w odległych miejscach, zwłaszcza w sprawach dotyczących więźniów sumienia, w tym chrześcijan.

Módlmy się by Pan umocnił i pocieszył rodzinę pastora, która z utęsknieniem oczekuje powrotu męża i ojca. Niech w tym czasie pokładają szczególną ufność w Panu, który obiecał troszczyć się o Matthiasa i być z nim aż do końca jego dni. Niech to zaufanie usuwa wszelki strach oraz niepewność z serc jego bliskich. Prośmy Pana, by obdarzył Matthiasa Swoim pokojem i w Swej mądrości go prowadził tak, by również w Minab mógł być solą i swiatłem dla swego otoczenia oraz potężnym świadectwem Bożego działania w życiu człowieka.

Źródło: Article18


Więcej informacji z Iranu:

Więzieni w Iranie: