Pastor zamordowany przez nieznanych napastników w stanie Kaduna

Nigeria · Opublikowano
50

W Nigerii wciąż dochodzi do aktów przemocy ze strony różnych grup terrorystycznych, szczególnie wobec chrześcijan. Nawet przy zwiększonych środkach bezpieczeństwa, islamscy bojownicy nadal przeprowadzają śmiertelne ataki na społeczności chrześcijańskie. Z raportu opublikowanego w kwietniu wynika, że od rozpoczęcia rebelii Boko Haram w 2009 roku zginęło ponad 50 000 wyznawców Jezusa, a ponad 18 000 kościołów zostało podpalonych. Liczby te wciąż rosną, zwłaszcza w obliczu nasilających się ataków islamskich grup Fulani.

23 sierpnia pastor Jeremiah Mayau z Kościoła Baptystów w Tawaliu został zastrzelony przez nieznanych napastników, gdy pracował na swoim polu. Szczegóły dotyczące tożsamości i motywów napastników pozostają nieznane.

Niech Bóg zapewni tak bardzo potrzebne pocieszenie bliskim, przyjaciołom i rodzinie pastora w tym czasie żałoby. Módlmy się, aby członkowie Kościoła Baptystów w Tawaliu pozostali niezłomni w swojej wierze, otrzymując siłę i zachętę od Pana, gdy wiernie docierają do ludzi w swej okolicy z przesłaniem życia wiecznego w Jezusie Chrystusie. Ponadto módlmy się, aby władze Nigerii nie tylko postawiły przed sądem osoby odpowiedzialne za ten atak, ale także zwiększyły czujność sił bezpieczeństwa w kraju, zapewniając ochronę naszym braciom i siostrom w Chrystusie.

Źródło: VOM Canada, Morning Star News


Więcej informacji z Nigerii: