Aktualna sytuacja chrześcijan w Jaranwala: spalone kościoły, setki zgwałconych kobiet, tysiące wypędzonych rodzin

Pakistan · Opublikowano
34a
34b

W połowie sierpnia zostało oskarżonych dwóch chrześcijan o zniszczenie Koranu (i tym samym o popełnienie bluźnierstwa). W wyniku tego w Jaranwala, w Pakistanie doszło do zamieszek, tłum zaatakował i spalił 25 kościołów, tysiące rodzin chrześcijańskich zostało wyrzuconych z domów, które następnie zostały zniszczone i spalone. Wiele kobiet zostało wykorzystanych a mężczyźni pobici. W rejon, gdzie nadal sytuacja jest bardzo niebezpieczna zostało skierowane wojsko. Chrześcijanie z innych miast udali się w okolice Jaranwaly, by dotrzeć z podstawową pomocą do chrześcijan, którzy zostali pozbawieni całkowicie swojej własności. Mężczyźni fałszywie oskarżeni o bluźnierstwo zostali aresztowani.

Módlmy się o zaopatrzenie dla ludzi wyrzuconych z domów i o Bożą ochronę dla nich. Wstawiajmy się za aresztowanymi chrześcijanami, prośmy Boga, by posilał ich i obdarzał odwagą w godzinie próby. Niech Pan obdarza pokojem i leczy tych, którzy doświadczyli w ostatnich dniach ogromnej traumy.

Na zdjęciach: jedna z wypędzonych rodzin (której dom został następnie zniszczony i spalony) i niszczenie jednego z kościołów / domów

Jeśli chcesz pomóc chrześcijańskim rodzinom poszkodowanym w ostatnich dniach, możesz przekazać wsparcie https://darowizna.gpch.pl/ (Gdzie potrzeby są największe)


Więcej informacji z Pakistanu:

Więzieni w Pakistanie: