Letni obóz chrześcijański stara się chronić dzieci przed ekstermistycznymi ideologiami

Liban · Opublikowano
26

Organizacja terrorystyczna Hezbollah rozszerza swój zasięg, wykorzystując kryzysu politycznego, który nie zdaje zbliżać się do rozwiązania i w wyniku którego armia nie ma środków, by powstrzymywać terrorystów. Liban może stracić całe pokolenie, podobnie jak Syria. Elio Constantine z Heart for Lebanon wyjaśnia: "Ekstremistyczne i radykalne organizacje atakują zmarginalizowane i wrażliwe społeczności; i szczególnie dzieci zaczynają być karmione najbardziej ekstremalnymi ideologiami".

Ekstremiści atakują dzieci, ponieważ są one łatwym celem. "One (dzieci) wciąż mają świeży umysł jak gąbka, która wchłonie prawie wszystko, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że znajdują się w rozpaczliwej sytuacji" - mówi Constantine. Przedstawienie dzieciom Jezusa poprzez zabawy, rękodzieło, piosenki i lekcje biblijne stanowi alternatywę dla nienawiści i ekstremistycznych ideologii. Obozy letnie dla dzieci tworzą efekt fali nadziei wśród tych zmarginalizowanych społeczności. Ostatecznym celem jest dotarcie do 2500 dzieci. W czerwcu udało już się dotrzeć do 1 269 dzieci w 187 różnych środowiskach.

Chwalmy Pana za służbę organizacji Heart for Lebanon i prośmy Go, by przez Swego Ducha przemieniał te młode serca dzieci słuchających o Chrystusie. Módlmy się, by nowe pokolenie w Libanie było cechowane bojaźnią Bożą i miłością do Chrystusa. Niech Ewangelia nadal pozostaje głoszona w tym kraju i moc Boża kruszy nawet te najbardziej zatwardziałe serca!

Źródła: Mission Network News, Heart for Lebanon


Więcej informacji z Libanu: