Pastor postrzelony w Jaranwala

Pakistan · Opublikowano
49

16 sierpnia protesty tysięcy rozwścieczonych muzułmanów w chrześcijańskim regionie Jaranwala doprowadziły do zniszczenia setek domów i ponad 20 kościołów. Chociaż intensywna przemoc została stłumiona, napięcia utrzymują się w całym regionie i antychrześcijańskie nastroje, które podsycały przemoc, pozostają. Eleazar Sidhu jest pastorem kościoła Myong-Sang Naserth w Jaranwala, który był jednym z wielu kościołów zaatakowanych podczas zamieszek. 28 sierpnia na ścianie budynku kościoła namalowano islamskie hasła, w tym przekleństwa pod adresem pastora Eleazara. Ten akt wandalizmu został zgłoszony na policję i od tamtej pory napis został zakryty.

Kilka dni później grupa ludzi zatrzymała pastora Eleazara i zagroziła mu śmiercią, ponieważ usunął on ten napis. 3 września przywódca kościoła wracał do swojego domu, gdy podeszło do niego dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn. Wyciągając pistolet, jeden z nich zażądał, aby pastor Eleazar zarecytował Kalimę (islamskie wyznanie wiary). Kiedy zamiast tego pastor zaczął recytować Wyznanie Wiary Apostołów, mężczyzna postrzelił go w górną część klatki piersiowej, a następnie uciekł. Pastor Eleazar został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze byli w stanie usunąć kulę. Pastor stracił dużo krwi, ale obecnie uważa się, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i na szczęście wraca już do zdrowia po operacji. Incydent doprowadził do ponownych obaw o bezpieczeństwo chrześcijan w okolicy. W kościołach umieszczono policyjnych strażników, ale panuje sceptycyzm co do tego, czy będzie to skuteczny sposób ochrony zagrożonych wierzących.

Módlmy się o całkowite uzdrowienie pastora Eleazara, prosząc, aby ten chrześcijański przywódca i członkowie jego rodziny namacalnie odczuwali pocieszającą obecność Boga podczas jego powrotu do zdrowia. Chwalmy Pana, za to, że zachował życie pastora i prośmy o Bożą ochronę nad Jego ludem w tym niespokojnym mieście, a także nad mieszkańcami innych obszarów Pakistanu.

Źródło: VOM Canada, Morning Star News, Daily Pakistan


Więcej informacji z Pakistanu:

Więzieni w Pakistanie: