Umożliwiamy dzieciom w Pakistanie czytanie Biblii

Pakistan · Opublikowano
20230627_-_4

Uczniowie w Polsce z radością witają koniec roku szkolnego i wakacje. A w Pakistanie? Uczniowie nadal chodzą do szkoły! Jako GPCh wspieramy edukację 16-stu dzieci i nastolatków w Kwecie. Dodatkowo, każda z wykupionych przez nas rodzin z cegielni w prowincji Pendżab ma zapewnioną edukację.

Dzieci w wieku szkolnym idą do szkoły, a nastolatki, zbyt duże na to, by rozpocząć edukację, korzystają z kursu alfabetyzacyjnego dla dorosłych, tak samo jak ich rodzice. W ramach zapewniania dostępu do edukacji opłacamy czesne szkolne, mundurki, buty, artykuły szkolne, zatem nasi uczniowie mają wszystko co potrzebne, by zdobywać wiedzę. Jak mówi siostra Saba (jej rodzina została uwolniona przez nas z cegielni): To, że umiemy czytać i pisać zmieniło nasze życie! Mamy Biblię i możemy ją czytać. Dla mnie to wielka radość, że możemy każdego dnia siąść wspólnie i czytać na głos Boże Słowo, a potem modlić się. Wcześniej nikt z nas nie umiał czytać, musieliśmy wierzyć temu, co ktoś nam mówi. Dzięki umiejętności czytania i pisania, nasze życie się zmieniło!

Módlmy się o Bożą ochronę dla uczniów w drodze do i ze szkoły, zwłaszcza dla dziewcząt, które narażone są na porwania i napastowanie seksualne. Prośmy Pana, by obdarzał mądrością w zdobywaniu wiedzy wspierane przez nas dzieci i młodzież. Niech Pan obdarza ich wytrwałością w wierze, jako, że szkoły nie są tolerancyjne w stosunku do chrześcijańskich uczniów.

Możesz wesprzeć nasze działania w Pakistanie, przesyłając darowiznę.

Więcej na: Przekaż darowiznę na Głos Prześladowanych Chrześcijan (gpch.pl).


Więcej informacji z Pakistanu:

Więzieni w Pakistanie: