Wspieramy wdowę zamordowanego pastora

Burkina Faso · Opublikowano
20230421_Burkina_F_pastor__miniatura

„Słyszeliśmy, o tym co robią dżihadyści, ale nigdy wcześniej nie wyrządzili nam krzywdy. Jednak 15 lutego 2023 r. grupa dżihadystów pojawiła się niedaleko naszego domu. Wyciągnęli mojego męża i jeszcze jednego młodego chrześcijanina od nas z domu i zabili ich na miejscu.

Potem poszli do kościoła, który znajduje się niedaleko naszego domu, i zabili jednego z naszych wiernych. Jego żona widziała to na własne oczy i przybiegła do mnie z pytaniem: Co robić? Wtedy musiałam jej powiedzieć, że także mój mąż, pastor, został przed chwilą zabity. Tego dnia oprócz mojego męża jeszcze trzech innych młodych mężczyzn z naszego kościoła poniosło śmierć.”

Jako Głos Prześladowanych Chrześcijan pomagamy wdowie po zamordowanym pastorze. Objęliśmy pomocą także jej pięcioro dzieci. Nasze wsparcie obejmuje: zapewnienie mieszkania, wyżywienia i edukacji dla wdowy i jej dzieci. Kolejny etap naszej pomocy obejmie aktywizację zawodową wdowy, tak aby była w stanie zatroszczyć się o swoją rodzinę. Na razie jednak okazujemy jej praktyczną miłość i troskę, pomagając jej pogodzić się ze stratą, jaką poniosła.

Untitled

Módlmy się o Boży pokój i uleczenie z traumy dla Nano, która została wdową. Prośmy Pana, by wypełnił jej serce zdolnością do wybaczenia tym, którzy zabili jej męża.

Na zdjęciach: Zamordowany pastor i jego najmłodsza córka.


Więcej informacji z Burkina Faso: