Nowe spojrzenie na dowody przeciwko długo więzionemu chrześcijanowi

Pakistan · Opublikowano
Screenshot 2024-04-15 183816

W 2002 roku Anwar Kenneth wyrokiem sądu został skazany na karę śmierci, rzekomo za obronę chrześcijaństwa w dniach następujących po atakach z 11 września na nowojorskie World Trade Centre. Napisał on list, w którym bronił swojej wiary chrześcijańskiej, a także wyraził przekonanie, że Mahomet, założyciel islamu, nie był prorokiem Boga.

Anwar został w konsekwencji skazany za bluźnierstwo za rzekome znieważenie Mahometa, za co grozi kara śmierci. Sąd Najwyższy w Lahore podtrzymał ten wyrok w czerwcu 2014 roku. Przełom w sprawie nastąpił 12 marca tego roku, kiedy to Sąd Najwyższy Pakistanu zwrócił się o opinię na temat tego, czy list, który wysłał Anwar, mieści się w definicji bluźnierstwa.

Adwokat Abdul Hameed Rana argumentował, że Anwar, jako pobożny chrześcijanin, miał prawo wyrazić swoje przekonania religijne, które nie akceptują Mahometa jako proroka. Prawnik zwrócił również uwagę, że list nie zawierał żadnego obraźliwego języka, który mógłby zostać zinterpretowany jako bluźnierstwo.

W oczekiwaniu na decyzję sądu, módlmy się, aby ten długo cierpiący wierzący nadal ufał Panu, który obiecuje podtrzymywać wszystkich, którzy na Nim polegają (Psalm 63,8). Pamiętajmy w modlitwie o wielu innych chrześcijanach, którzy również odsiadują wyroki w pakistańskich więzieniach z powodu podobnych fałszywych oskarżeń. Oby ostatnie wydarzenia w sprawie Anwara stały się impulsem do znaczącej zmiany obowiązujących w tym kraju przepisów dotyczących bluźnierstwa.

Źródło: Morning Star News, AsiaNews, VOM Canada


Więcej informacji z Pakistanu:

Więzieni w Pakistanie: