Uzbrojony napastnik zabija młodego chrześcijanina

Pakistan · Opublikowano
pk-sunnil-masih-baca-lg

5 lutego do Sunila Masiha i trzech innych nastolatków, którzy stali na rynku w Gudźranwali, w stanie Pendżab, podjechało sześciu mężczyzn na motocyklach. Jeden z nich krzyknął: „Zabić wszystkich chrześcijan!”. W tym momencie inny mężczyzna, Zaman Butt, otworzył ogień, zabijając 14-letniego Sunila. Podczas ataku inny młody chrześcijanin został draśnięty pociskiem. Następnie napastnicy szybko uciekli z miejsca zbrodni. Pospiesznie zabrano Sunila do pobliskiego szpitala, ale po dotarciu na miejsce stwierdzono jego zgon.

Rozruchy rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, kiedy Zaman Butt wraz z grupą nietrzeźwych osobników usiłowali z okolicznej osady chrześcijańskiej porwać chłopca o imieniu Sharoon. I chociaż napadniętemu chłopcu udało się wyrwać, to jednak został dotkliwie pobity. Według doniesień napastnicy są członkami przestępczego gangu pedofili, znanym z tego, że za cel obiera wyznawców Jezusa. Według lokalnego pastora gang jest dobrze znany policji, ale ich przestępcze działania są często ignorowane. „Za cel swoich nikczemnych napadów obierają słabą chrześcijańską społeczność, ponieważ władze ignorują nasze prośby o pomoc” – ubolewa pastor Asif. Chociaż sporządzony został raport policyjny, a tożsamość osób, które brały udział w tych zdarzeniach jest znana, to jednak według ostatnich doniesień sprawcy wciąż pozostają na wolności.

Przynośmy w modlitwach członków rodziny i przyjaciół Sunila, kiedy opłakują tragiczną stratę jego młodego życia, prosząc Boga, aby zaopatrzył ich w tak potrzebne pocieszenie i uzdrowienie. Oprócz tego niech Duch Święty dokonuje dzieła przemiany serc i umysłów osób zamieszanych w tę sprawę. Niech odpowiednie władze zajmą się tym, by wszyscy członkowie gangu zostali sprawiedliwie osądzeni i w końcu, miejmy nadzieję, się opamiętali. Prośmy też naszego Niebiańskiego Ojca o Bożą ochronę, bezpieczeństwo i pokój dla narażonych na krzywdę członków tej chrześcijańskiej społeczności, a także wielu innych wyznawców Jezusa, których życie jest narażone na niebezpieczeństwo w tym południowoazjatyckim kraju.

Źródło: Morning Star News, VOM Canada, Pakistan Christian Post


Więcej informacji z Pakistanu:

Więzieni w Pakistanie: