Wsparcie dla chrześcijańskich dzieci

Burkina Faso · Opublikowano
4

„Jedzenie. I nawet ciepły koc! Dziękuję, że nam je dajecie. Dzięki temu w tym wietrznym czasie będzie nam ciepło. Dawno już nie mieliśmy takiego jedzenia. Niech Bóg was błogosławi.” Takie słowa mogliśmy usłyszeć od jednego z dzieci uchodźców chrześcijańskich w Burkinie Faso, które otrzymało paczkę świąteczną. W każdej paczce, oprócz jedzenia, ciepłego koca, znajdowała się również książeczka – „L’amour de Dieu” („Boża miłość”), lub inne, opisujące podróże misyjne Pawła czy życie innych bohaterów Starego i Nowego Testamentu. Krótkie książeczki pozwalają dzieciom i młodzieży poznawać historie biblijne oraz ćwiczyć czytanie w języku francuskim (język urzędowy, używany również w szkołach).

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i w styczniu dotarliśmy prawie do 1500 dzieci, przekazując im pomoc właśnie w takiej postaci. Pomimo trudnych warunków życia, przebywania z dala od swoich rodzinnych wiosek, te dzieci i ich rodziny trwają w wierze.

Módlmy się o Boży pokój dla dzieci, które znalazły się w tak trudnym położeniu – z dala od swoich domów, bezpieczeństwa. Część z nich to sieroty lub półsieroty, które w wyniku ataków dżihadystów straciły swoich rodziców.

Dziękujemy, że dzięki Waszej pomocy możemy okazywać troskę i wsparcie rodzinom chrześcijańskim w Burkinie Faso.


Więcej informacji z Burkina Faso: