Pastor i jego rodzina bez środków do życia z powodu jego zatrzymania

Indie · Opublikowano
Wife-and-children-of-Pastor-Bajarang-Rawat-in-Mohanlalganj-Uttar-Pradesh-India.-Morning-Star-News-225x300

7 sierpnia pastor Bajarang Rawat został zwolniony za kaucją, po tym jak 16 lipca został aresztowany pod zarzutem nieuczciwej konwersji. Podczas gdy pastor Rawat przebywał w więzieniu, jego żona Shashi i ich córki, w wieku trzech i dziesięciu lat, zostały bez dachu nad głową i były bliskie zagłodzenia. Przed aresztowaniem pastor Rawat prowadził wspólnotę liczącą od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu członków, którzy spotykali się obok jego małego straganu przy przejeździe kolejowym. Pastor jest konwertytą z hinduizmu z niewielkim wykształceniem, ale zdaniem jednego z miejscowych chrześcijan „Boże namaszczenie było na nim tak ogromne, że zaczął czytać Biblię i głosić pełne mocy przesłanie”. Ludzie regularnie zatrzymywali się przy jego stoisku, prosząc o modlitwę i poradę, a wielu z nich zostało uzdrowionych. Policja monitorowała działalność pastora Rawata przez ostatnie cztery lata i zawsze była pozytywnie nastawiona do chrześcijan, którzy gromadzili się na nabożeństwach przy jego straganie. W dniu jego aresztowania kilku policjantów w towarzystwie kilkudziesięciu hinduskich nacjonalistów i reporterów przybyło, gdy pastor Rawat prowadził niedzielne nabożeństwo. Pastor powiedział: „Ludzie odważnie wystąpili naprzód, aby złożyć niesamowite świadectwa uzdrowienia, których doświadczyli oni i ich rodziny, i odmówili wyparcia się swojej wiary”. Mimo że policjanci nie byli w stanie znaleźć przeciwko niemu żadnych świadków , skonfiskowali wszystkie jego śpiewniki i Biblię, a potem zabrali go na posterunek policji, aby go przesłuchać Następnie, na mocy obowiązującej w stanie Uttar Pradesh ustawy uznającej przymusową konwersję religijną za przestępstwo, został oskarżony o „usiłowanie dokonania konwersji... poprzez wprowadzenie w błąd, pod przymusem, , a także przy użyciu zwodniczych lub oszukańczych metod”.

Shashi, żona pastora, powiedziała, że prześladowcy zmusili ją do opuszczenia domu i zniszczyli stragan, pozostawiając ich bez dochodów. Udało jej się znaleźć pokój, w którym ona i jej córki mogły zostać, walczyły jednak o to, aby przeżyć, ponieważ niewielkie oszczędności, które miały, zostały wydane na kaucję jej męża. Prawnik pastora powiedział: „Z wielkim trudem namierzyliśmy jego żonę i córki, które mieszkały w zrujnowanej szopie. Nie miały co jeść. Ich stan był nie do opisania”. Od tego czasu grupa miejscowych chrześcijan pomaga tej rodzinie, która obecnie wynajmuje miejsce w nieujawnianej lokalizacji, gdzie odwiedzają ją członkowie miejscowej wspólnoty.

Pastor Rawat powiedział: „Rodziny nadal przychodzą na społeczność, modlitwę i słuchanie Słowa Bożego, ale wszyscy przychodzą indywidualnie, a nie w grupie”. Zapytany, jak będzie nauczał bez swojej Biblii i śpiewników, odpowiedział: „Słowo Boże wypełnia moje serce, a Jego pieśni są na moich ustach – nawet jeśli zabiorą mi Biblię, nadal mogę je głosić”. Dziękujmy Panu za ten wspaniały owoc życia pastora Rawata. Módlmy się by Bóg otaczał jego całą rodzinę opieką i ochroną.

Źródło: Church in Chains, Morning Star News


Więcej informacji z Indii: