Artykuły

· Erytrea

Chrześcijanka z Erytrei, samotna matka, „odizolowana” po tym, gdy jej mąż, lider kościoła, trafił do więzienia

Ruth, matka trójki dzieci, której mąż trafił do więzienia za swoją chrześcijańską działalność, opowiada o swoim życiu jako chrześcijańskiej, samotnej matki w najbardziej represyjnym, afrykańskim państwie.

aideenstrandsson_wwm_cbn

Szwecja do nawróconej Iranki, którą zamierza deportować: „To nie nasz problem, że postanowiła pani zostać chrześcijanką”.

Nawróconej na chrześcijaństwo Irance odmówiono w Szwecji azylu, narażając ją na ryzyko deportacji oraz „tortur i gwałtu” w więzieniu w jej ojczystym kraju.

· Pakistan

Kto się zatroszczy o pakistańskich chrześcijan?

Wielu pakistańskich chrześcijan to choorahs „nietykalni”. Znajdują się oni tak nisko w hierarchii społecznej, że nie mieszczą się nawet w systemie kastowym. Choć ich idea „nietykalności” wywodzi się z hinduistycznych Indii, to ma się też dobrze w Pakistanie. Jako choorahs, ci chrześcijanie skazani są na wykonywanie najgorzej postrzeganych zajęć, takich jak zamiatanie ulic, czy czyszczenie kanalizacji.

Kim są Fulbe?

Lud Fulbe uważa się za największą na świecie społeczność koczowników. Według raportów organizacji Open Doors są oni zaangażowani w kampanię, którą można opisać jako czystkę etniczną w obrębie środkowego pasa Nigerii, mającą na celu przesiedlenie rdzennych chrześcijańskich rolników.

somalia-modlitwa

Modlitwa nawróconych muzułmanów

My, synowie Ismaela, tak wiele lat żyliśmy bez Ciebie, nie wiedząc nic o Tobie. Wielokrotnie nie tylko wypieraliśmy się Ciebie i walczyliśmy z Tobą, lecz byliśmy także Twoimi wrogami. Jednak Twoja miłość, która przekracza wszelki rozum i najśmielsze granice wyobraźni, i jest ponad wszelką wrogością, odnalazła nas, prowadziła, zmiłowała się nad nami i oczyściła nas.

ewangelizacja

Bóg kocha muzułmanów

W ostatnim okresie jesteśmy dosłownie bombardowani informacjami na temat islamu i muzułmanów. To, co słyszymy w telewizji lub czytamy w Internecie często wzajemnie się wyklucza, jest pełne sprzeczności, półprawd i emocji. Nie wiemy już, czy islam jest rzeczywiście „religią pokoju”, czy też wszyscy muzułmanie to niebezpieczna „islamska dzicz”.